úvodní strana » Tipy na výlet » Zámek Klášterec nad Ohří

Zámek Klášterec nad Ohří

Původně renesanční zámek, romanticky upravený ve stylu anglické pseudogotiky se nachází na levém břehu řeky Ohře v deseti hektarovém, dendrologicky velmi cenném anglickém parku z 20. a 70. let 19. století, ve kterém je 220 druhů stromů z celého světa. V zámeckém areálu je rovněž sala terrena s glorietem se sochařskou výzdobou od Jana Brokofa z 80. let 17. století. V severní části parku je dále křížová cesta z 90. let 17. století. Zámek s parkem je zakomponován jako součást městské památkové zóny ve středu starého města. Celá památková zóna je nově opravena a na návštěvníky působí velmi pozitivně. Ve vstupním prostoru zámku je pokladna s prodejem propagačního materiálu a prodejní výstava obrazů a grafik. V prvním patře zámku je umístěna výstavní galerie Thun a v 21 sálech Muzeum českého porcelánu.

Expozice:
Muzeum českého porcelánu v dobových interiérech.

Zajímavost:
V zadní části kostela Nejsvětější Trojice se nachází Thunská hrobka.

Prohlídkové okruhy:
1. okruh: prohlídka Muzea českého porcelánu, délka 50 min.
2. okruh: čínský, japonský a evropský porcelán, délka 35 min.
2. okruh: zámecký areál, kostel Nejsvětější Trojice s Thunskou hrobkou, délka 50 min.

Prohlídky se uskuteční při minimálním počtu 5 osob ve skupině. V průběhu sezóny bude přístupná zámecká vyhlídková věž. Prohlídky jsou prováděny v českém, německém a anglickém jazyce.

Kontakt:
Zámek Klášterec nad Ohří