úvodní strana » Historické památky » Zámky » Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr

Tento zámek se nachází cca 20km jihozápadně od Kadaně. Původní mohutnou renesanční tvrz nechal v letech 1720 - 1724 F. J. Černín přestavět na trojkřídlý barokní zámek. Okolo zámku se rozkládá anglický park s řadou romantických staveb. V roce 1945 se stal zámek vlastnictvím státu. V zámeckém parku stojí nejstarší rozhledna v České republice. Byla postavena v letech 1793 - 1796 v novogotickém slohu.

Zámek Krásný dvůr

V expozici jsou interiéry s dobovým zařízením a sbírkami porcelánu, kameniny, hodin, významná knihovna, dále pak množství grafik, původní kamna klasicistních tvarů, nábytek a další ukázky dovednosti historických řemeslníků. Jsou zde nainstalována vynikající, velmi cenná malířská díla českých a evropských autorů (z nejznámějších jsou zde zastoupeni Petr Brandl, Ludvík Kohl, Josef Bergler, Karel Škréta, Filip Kristian Benthum, Kristian Brand, Alžběta Vigée-Lebrun a řada dalších). Pozoruhodné jsou také některé tématické sbírky (např. rozsáhlý barokní obrazový soubor psích portrétů malíře Petra Václava Bergera).

Prohlídkové okruhy:

Prohlídky se konají s průvodcem v délce 45 min., nejvíce 25 návštěvníků.
Na zámku i v zámeckém parku se konají v sezí³ně různé kulturní akce.

Kontakt:
Správa státního zámku Krásný Dvůr