úvodní strana » Naučné stezky » Naučná stezka Přírodou Svatého vrchu

Naučná stezka Přírodou Svatého vrchu

Naučná stezka Přírodou Svatého vrchu

Naučná stezka dlouhá cca 1,5 km byla otevřena v roce 2009 a detailně seznamuje návštěvníky se Svatým vrchem, jehož vrchol leží v nadmořské výšce 402 metrů. Na naučné stezce můžete nalézt 11 informačních tabulí (dvě jsou úvodní s obecným popisem), ze kterých se dozvíte jací zde žijí živočichové, jaké zde rostou rostliny, ale třeba také to, jak samotný Svatý vrch vznikl. Místy je procházka po naučné stezce fyzicky náročnější, ale odměnou pro Vás budou zajímavé informace a krásný výhled na řeku Ohři a Krušné hory.