úvodní strana » Zoologické zahrady » ZOOPARK CHOMUTOV

ZOOPARK CHOMUTOV

ZOOPARK CHOMUTOV
Rozlohou největší zoologická zahrada v České republice nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak strávit příjemné chvíle spojené s odpočinkem, relaxací a zároveň poznáním. Na 112 hektarech je soustředěna fauna palearktické oblasti. Tato oblast zahrnuje Evropu, převážnou část Asie a část severní Afriky. Více než 160 druhů zvířat se nachází v expozicích a výbězích zakomponovaných do jedinečného přírodního prostředí.
Ke spokojenosti návštěvníků slouží zoovláček Lokálka Amálka a terénní Safari expres, díky kterému se podívají do 30 hektarů velkého výběhu a budou mít divoká zvířata na dosah ruky. Milovníky historie potěší skanzen Stará Ves, děti množství prolézaček a herních prvků se vzdělávacím obsahem nebo lanové centrum. Pro sportovce a romantické povahy nabízí zoopark možnost projížďky na koni či poníkovi.

Adresa:
PODKRUŠNOHORSKÝ ZOOPARK CHOMUTOV, p. o.
Přemyslova 259, 430 01 Chomutov, Česká republika
Zoopark Chomutov je otevřen denně po celý rok.
Přijít můžete i se psem, za předpokladu, že bude na vodítku a větší plemeno s košíkem. Vstup na kolečkových bruslích, s koloběžkou nebo s kolem je zakázán, u spodní pokladny je k dispozici stojan na kola.

OTEVÍRACÍ DOBA:

1.3. - 31.5.      po - ne 9:00 - 17:00
1.6. - 31.8.      po - ne 9:00 - 18:00
1.9. - 31.10.    po - ne 9:00 - 17:00
1.11. - 28.2.     po - ne 9:00 - 16:00

Otevírací doba platí pro pokladny, návštěvníci mohou v Zooparku zůstat do setmění, poté lze Zoopark opustit jednosměrnými turnikety.

Více informací:  http://www.zoopark.cz