úvodní strana » Základní školy » Základní škola ul.Š kolní

Jídelna:     tel.: 474 335 123
skolnijidelna@1zskadan.cz

Datová schránka: qzzgimc

Škola byla oficiálně otevřená 2. září 1974 a je známa pod názvem 1. ZŠ nebo Kadaňská jednička.

Je situována do klidného prostředí v dosahu MHD, vlakové a autobusové dopravy. Součástí školy jsou multifunkční a travnaté hřiště, dvě tělocvičny a krytý bazén. V dosahu je i zimní stadion, koupaliště a lesopark.
Výuka probíhá jak v kmenových, tak v odborných učebnách, pro výuku informatiky, cizích jazyků a odborných předmětů slouží dvě učebny výpočetní techniky a učebny s interaktivní tabulí. Celá škola je připojena na internet. Žáci mají dále k dispozici knihovnu, jídelnu a tři oddělení družiny s pestrým a kvalitním programem.  Dále se mohou zapojit do práce v širokém spektru kroužků, které se přizpůsobují zájmu samotných žáků.

Nabízíme kvalitní logopedickou péči a budoucím prvňáčkům možnost vyzkoušet si chození do školy v rámci projektu Dobrý start.

Od 1. třídy učíme angličtinu, jako druhý cizí jazyk nabízíme žákům od 7. třídy ruský nebo německý jazyk.
Na chodu školy se podílí žákovský parlament a nebráníme se ani podnětům ze strany rodičů, vítáme jejich aktivitu a pomoc při vedení kroužků v rámci školního klubu.

Zapojujeme se do různých projektů a vytváříme vlastní. Účastníme se vědomostních a sportovních soutěží. Jezdíme na výlety, exkurze a do škol v přírodě.

Od roku 2012 je součástí naší školy nově moderně vybudována mateřská školka.