úvodní strana » Základní školy » Základní škola Rudolfa Koblice

Telefon:
474 316 433 - ředitel
474 316 430 - sekretariát

Dnešní budova tzv. 2. ZŠ byla slavnostně otevřena v rámci oslav 700 let založení města Kadaně. Základní škola je postavena v tichém prostředí okrajové části města, obklopena zelení Smetanových sadů a Svatého kopce. Jedná se o cihlovou budovu s dvěma křídly, v nichž se nachází tělocvična a školní jídelna s družinou.

Škola staví své vzdělávání na čtyřech pilířích, kterými jsou výuka angličtiny, přírodních věd a důraz na životní prostředí. Čtvrtým pilířem je kvalita vztahů všech účastníků vzdělávání. I přes své zaměření je škola pravidelným účastníkem okresních i vyšších kol v olympiádách dějepisu a českého jazyka. Opakovaně je škola také hodnocena Českou školní inspekcí jako příklad dobré praxe.

ZŠ Rudolfa Koblice nabízí žákům volitelné cizí jazyky němčinu a ruštinu, volitelné předměty, zájmové kroužky školního klubu včetně sportovních aktivit řadících školu mezi nejúspěšnější v okrese. Na vynikající úrovni je rovněž technologické vybavení. Ve všech třídách jsou interaktivní tabule, škola disponuje odbornými učebnami včetně digitální jazykové laboratoře, 3D tiskárny či astronomickým dalekohledem. Rozvíjí se výuka robotiky. Samozřejmostí je plná konektivita včetně vysokorychlostní wifi. To nejdůležitější co však škola nabízí, je rodinné prostředí s partnerskými vztahy a neustálou snahou je budovat a utvrzovat.