úvodní strana » Základní školy » Základní škola Kadaň, ul. Chomutovská

Základní škola Kadaň, ul. Chomutovská


TISK * POSLAT KONTAKT EMAILEM * MAPA * FOTOGALERIE
Základní škola Kadaň
ul. Chomutovská 1683, okr. Chomutov
 
Adresa: Chomutovská 1683, 432 01 Kadaň 
web: http://www.3zskadan.cz/
 
Ředitelka: Mgr. Alena Roubínová
Telefon: 474 333 452
Fax: 474 333 847
474 333 847 - ředitelna
474 333 425 - školní družina
Email: viz. seznam emailů zaměstnanců na webových stránkách školy - odkaz zde
 

Škola byla slavnostně otevřena v roce 1964. Od roku 1996 používá označení Sluníčková. Svoje padesátiny oslavila v roce 2014.

Proč právě Sluníčková? Sluníčko přináší dobrou náladu, pohodu a radost tolik potřebnou pro školní práci. Máme svou sluníčkovou hymnu, znělku, vlajku, maskoty. Největším přáním učitelů je rozsvěcovat dětem slunce v srdci.

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu Sluníčková škola. Kromě klasické výuky využíváme i alternativních metod (např. čtení genetickou metodou, výuka matematiky pomocí budování schémat prof. Hejného, zážitkové učení a projektové dny). Žákům nabízíme výuku anglického, německého i ruského jazyka.

Kmenové třídy máme vybaveny počítači s připojením k internetu, dataprojektory i interaktivními tabulemi. Žáci pracují ve dvou počítačových učebnách a v odborné učebně fyziky, chemie. Žákovská knihovna nabízí všem dětem řadu lákavých titulů. Součástí školy je rozsáhlý areál s tělocvičnou, travnatým i asfaltovým hřištěm, školním sadem, zahradou a skleníkem. Hned vedle školy se nachází zimní stadion a koupaliště, které často využíváme.

Školní družina má zpravidla tři oddělení. Školní klub nabízí různorodé zájmové kroužky. Při škole pracuje i školní sportovní klub Sluníčko.

Stravování žáků a zaměstnanců zajišťuje školní jídelna. Po domluvě s vedoucí stravování vychází vstříc i žákům, kteří musí dodržovat různá dietní opatření. 

Novinky ze života školy i další informace najdete na www.3zskadan.cz.
Forma uveřejněných informací je v souladu se zákonem č.64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

ÚVOD | FORUM | RSS | MOBIL | DEU | ENG

Neoficiální stránky města Kadaně a Kadaňska | Provozovatel: Městský úřad Kadaň| Prohlášení o přístupnosti
Vedoucí projektu: Jindřich Rebec| © 2010 Petr Peti