úvodní strana » Základní školy » Základní škola Kadaň, ul. Chomutovská

Ředitelka: Mgr. Alena Roubínová

474 333 847 - ředitelna

474 333 425 - školní družina

Email: viz. seznam emailů zaměstnanců na webových stránkách školy - odkaz zde

Škola byla slavnostně otevřena v roce 1964. Od roku 1996 používá označení Sluníčková. Svoje padesátiny oslavila v roce 2014.

Proč právě Sluníčková? Sluníčko přináší dobrou náladu, pohodu a radost tolik potřebnou pro školní práci. Máme svou sluníčkovou hymnu, znělku, vlajku, maskoty. Největším přáním učitelů je rozsvěcovat dětem slunce v srdci.

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu Sluníčková škola. Kromě klasické výuky využíváme i alternativních metod (např. čtení genetickou metodou, výuka matematiky pomocí budování schémat prof. Hejného, zážitkové učení a projektové dny). Žákům nabízíme výuku anglického, německého i ruského jazyka.

Kmenové třídy máme vybaveny počítači s připojením k internetu, dataprojektory i interaktivními tabulemi. Žáci pracují ve dvou počítačových učebnách a v odborné učebně fyziky, chemie. Žákovská knihovna nabízí všem dětem řadu lákavých titulů. Součástí školy je rozsáhlý areál s tělocvičnou, travnatým i asfaltovým hřištěm, školním sadem, zahradou, skleníkem i altánem. Hned vedle školy se nachází zimní stadion a koupaliště, které často využíváme.

Školní družina má zpravidla tři oddělení. Školní klub nabízí různorodé zájmové kroužky. Při škole pracuje i školní sportovní klub Sluníčko.

Stravování žáků a zaměstnanců zajišťuje školní jídelna.

Novinky ze života školy i další informace najdete na www.3zskadan.cz.