úvodní strana » Základní školy » Základní škola Kadaň, Na Podlesí

474 332 831 - ředitel
474 332 838 - školní družina
Fax: 474 332 831

Neoficiální název: 5. základní škola, Na Podlesí 1480 nebo 5. ZŠ  Kadaň, nebo 5. ZŠ  Na Podlesí

Škola pavilonového typu, obklopená zelení. 18 tříd navštěvuje 463 žáků. Kvalifikovanost učitelského sboru je 96%. Žáci se dobře umisťují v předmětových olympiádách a soutěžích, je o ně zájem na středních školách. Partnerem vedení školy je žákovský parlament. O svých aktivitách informujeme veřejnost na výše uvedených internetových stránkách a ve školním časopise Podlesáček.

Naší chloubou je učebna pro výuku cizích jazyků, špičkově vybavený cvičný byt pro vaření, šití a rodinnou výchovu, dvě učebny se sítí počítačů připojených k internetu, knihovna, herny družiny a moderně vybavená školní kuchyně s jídelnou. Při škole aktivně pracuje školní sportovní klub s kroužky florbalu a sportovních her, dále kroužek italštiny, informatiky, výtvarné výchovy, logopedie, práce s knihou, dopisovatelský a dovedných rukou.

Součástí tříhektarového areálu školy jsou travnatá hřiště, čtyřproudá atletická dráha, rekreační trávníky, skupiny stromů a keřů, ovocný sad, zelinářská a okrasná zahrada a skleník.