úvodní strana » Základní umělecká škola » Základní umělecká škola Klementa Slavického

Základní umělecká škola Klementa Slavického

Základní umělecká škola Klementa Slavického
Adresa: Švermova 474
Email: zusks.kadan@seznam.cz
Web: http://www.zus-kadan.cz/
Facebook:Základní umělecká škola Klementa Slavického, Kadaň
Ředitelka: Jitka Stasinka Slivoňová, DiS.
Telefon: 474 343 282

Základní umělecká škola Klementa Slavického (právní subjekt)

Zřizuje všechny čtyři umělecké obory: hudební, výtvarný, taneční a literárně-dramatický obor které v současné době navštěvuje 448 žáků ve věku od 5 do 18 let. V hudebním oboru se vyučuje hře na klavír, housle, kytaru,  elektrickou kytaru, zobcovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, fagot, saxofon, trubku, dále sólovému, komornímu a sborovému zpěvu, hře na bicí nástroje, komorní, čtyřruční hře, hře v orchestru a hudební nauce - hudební historii a teorii. Ve výtvarném oboru se žáci učí plošné a prostorové tvorbě a dějinám výtvarné kultury. Žáci tanečního oboru získávají základy klasického, lidového a současného tance a dále si žáci osvojují taneční improvizaci a praxi.

Škola se prezentuje na veřejnosti formou koncertů, společných představeních všech uměleckých oborů a výstav. Škola organizuje festival dechových, jazzových a tanečních orchestrů základních uměleckých škol, v rámci cyklu „Mladí mladým“ umělecké kurzy pro žáky základních uměleckých škol a dále škola organizuje vzdělávací akreditované semináře a kurzy v oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Nejlepší žáci se umísťují na předních místech v přehlídkách základních uměleckých škol, které vyhlašuje MŠMT. Žáci jsou rovněž úspěšní v přijímacím řízení na střední umělecké školy, konzervatoře a v talentových zkouškách na pedagogické fakulty.