úvodní strana » Aktuality » KOMUNITNÍ PLÁN SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB

KOMUNITNÍ PLÁN SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB

KOMUNITNÍ PLÁN SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB

Výzva

Žádost o spolupráci při zpracování „Komunitního plánu sociálních a souvisejících služeb“ pro roky 2017 – 2020 pro obce Kadaň – Klášterec nad Ohří - Vejprty.
Komunitní plánování sociálních a souvisejících služeb je metoda, kterou lze na úrovni obcí plánovat sociální služby tak, aby odpovídaly místním specifikům i potřebám jednotlivých občanů. Jedná se o otevřený proces zjišťování potřeb a zdrojů a hledání nejlepších řešení v oblasti sociálních služeb.
Jedním z principů komunitního plánování je spolupráce s místními organizacemi i zájmovými skupinami, kterých se poskytování sociálních služeb dotýká a partnerství s veřejností.
Každý, komu není poskytování sociálních služeb lhostejné, je vítán. Staráte se o nemocného příbuzného, nebo sami využíváte sociálních služeb jako zdravotně znevýhodněný, nebo senior? Chybí vám v okolí nějaká služba, která by pomohla potřebným? Zapojte se do tvorby komunitního plánu.

Můžete své nápady navrhnout na setkáních pracovních skupin:
- Péče o rodinu a dítě
- Péče o seniory
- Péče o osoby zdravotně znevýhodněné a postižené
- Péče o osoby ohrožené sociálním vyloučením
Od března se začnou scházet členové pracovních skupin na pravidelných setkáních. Stačí, když se ozvete na níže uvedené kontakty a můžete schůzku skupiny, která je nejblíže Vašemu zájmu, navštívit, abyste věděli, která témata se právě probírají, nebo abyste přednesli svůj nápad.

Zájemci o danou problematiku a o členství v jednotlivých pracovních skupinách se mohou obrátit na:

Městský úřad Kadaň, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Ing. Veronika Pešičková, tel: 474 319 682
e-mail: veronika.pesickova@mesto-kadan.cz