Žatec

• již více než 700 let se v Žatci vaří výborné pivo (ochutnejte 7 druhů piva ŽATEC…)
• pěstuje se zde nejkvalitnější chmel pro piva světových značek (Budweiser Budvar, Pilsner Urquell, Žatec …)
• natáčelo se tu více než 100 českých i zahraničních filmů a reklam (Les Misérables, Oliver Twist, Yentl, Edith Piaf…)
• v centru města najdete 5 náměstí a 500 staveb různých slohů (Synagoga, radnice, Morový sloup, …)
• navštívíte tajemné historické objekty s ojedinělou atmosférou (Pivovar, Chmelařské muzeum, Děkanský chrám …)
• chmelařské budovy v Žatci jsou kandidátem pro zápis na seznam UNESCO

ZOOPARK CHOMUTOVRozlohou největší zoologická zahrada v České republice nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak strávit příjemné chvíle spojené s odpočinkem, relaxací a zároveň poznáním. Na 112 hektarech je soustředěna fauna palearktické oblasti. Tato oblast zahrnuje Evropu, převážnou část Asie a část severní Afriky. Více než 160 druhů zvířat se nachází v expozicích a výbězích zakomponovaných do jedinečného přírodního prostředí.


» celý příspěvek

Naučná stezka Želinský meandrVíce než 4 km dlouhá naučná stezka vedoucí od silničního mostu v Kadani, podél levého břehu řeky Ohře až k silnici II/568 mezi Kadaní a bývalou Semprou.


» celý příspěvek

Přehrada KameničkaMezi nejstarší technické památky patří přehrada na Kameničce v Bezručově údolí s kamennou hrází z roku 1904. Přehrada Kamenička spolu s novější vodní nádrží Křimov slouží jako zásobárny pitné vody. Vodárenská věž v Otvicích byla součástí stavby vodovodu z roku 1915. Voda byla čerpána ze spodní vody, elektrickou pumpou hnána do věže, odkud již tekla samospádem. Těžní věž dolu Karel ve Vysoké Peci byla vybudována jako součást moderní šachty se strojním pohonem již v první polovině 19. století.


» celý příspěvek

Chmelařské muzeum - ŽatecVstupní místnost slouží jako kinosál, kde může každý návštěvník shlédnout animovaný film o chmelovém skřítkovi Hopovi, který ho provede všemi fázemi růstu, sběru a zpracování chmele. Místnost je také vybavena informačním kioskem s dotykovou obrazovkou. Expozice na stěnách připomíná některé osobnosti českého chmelařství a naznačuje dění spjaté s pěstováním této pozoruhodné kulturní plodiny, mimořádně významné pro české země.


» celý příspěvek

Regionální muzeum K.A. Polánka - ŽatecŽatecké muzeum vzniklo v roce 1896. P dobu své existence prošlo bouřlivým rozvojem, jehož výsledek můžete dnes sami posoudit při své návštěvě. Kromě stálých expozic nabízí také zajímavé krátkodobé výstavy.


» celý příspěvek

Městská radnice a věž - ŽatecRadnice byla postavena r. 1362 jako tržnice sukna. V části už tehdy zasedala městská rada. Od husitských válek sloužila již celá budova městské samosprávě. Roku 1559 ji v renesančním stylu přestavěl Jiří Všetečka z Pardubic. Tehdy se v radnici nacházelo i prominentní vězení zvané rathauzní. Za třicetileté války tu byl sklad "kacířských knih" a válečných pokut: chmele a obilí.


» celý příspěvek

Červený hrádekPůvodně středověký hrad byl do raně barokní podoby přestavěn architektem Della Portou a B. Matheyem. Na východní straně zámku se nachází velmi krásné dvouramenné schodiště. Sochy a plastiky jsou od Jana Brokoffa, který míval na zámku svou sochařskou dílnu. Okolo zámku je anglický park. V přízemí hned vedle hlavního vchodu se nachází zámecká kaple z roku 1695, rozšířená roku 1787.


» celý příspěvek
Aktuality

Momentálně zde není žádná aktualita

Forma uveřejněných informací je v souladu se zákonem č.64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

ÚVOD | FORUM | RSS | MOBIL | DEU | ENG

Neoficiální stránky města Kadaně a Kadaňska | Provozovatel: Městský úřad Kadaň| Prohlášení o přístupnosti
Vedoucí projektu: Jindřich Rebec| © 2010 Petr Peti