úvodní strana Turista  ›  Turistické atraktivity ›   Historické památky ›  Klášter Alžbětinek s kostelem sv. Rodiny a sv. Alžběty

Klášter Alžbětinek s kostelem sv. Rodiny a sv. Alžběty

FACEBOOK TWITTER GOOGLE+

Tento kostel postavil při klášteru alžbětínek J.K.Kosh v letech 1753-1755. Jednolodní barokní stavba s věží v průčelí má bohatě zdobený interiér z 2. pol. 18. století s platikami kada ňského sochaře K.Weitzmanna z roku 1752 a s nástropními mapami J.Fuxe z roku 1770. Předloženou terasu kostela se schodištěm dopl ňují sochy Krista, P. Marie, sv.Josefa sv.Alžběty a sv. Zachariáše. Kostel nyní slouží pro církevní účely.

Vedoucí projektu: Jindřich Rebec | © 2010 - 2018 Blig s.r.o.